Tea Wan

toode(t) - 0,00

Küsimused ja vastused

 

 

Mis on oolong tee?

Oolong tee on üks kuuest põhilisest teesordist. Nagu kõiki teisi teesorte, toodetakse ka seda teepõõsa Camellia Sinensis lehtedest. Oolong on omadustelt rohelise ja musta tee vahepealne teesort, kuna teda oksüdeeritakse kauem kui rohelist teed, kuid vähem kui musta teed. Tegemist on väga laiaulatusliku teesordiga - kõiki teesid, mida on oksüdeeritud 15-85% võib pidada oolongiks. Oolongi valmitamisprotsess on kõigist teedest üks keerulisemaid, sisaldades teelehtede närtsitamist, rullimist, oksüdeerimist, (mitmekordset) röstimist. Et saavutada õiget maitsenüanssi on nii farmeril kui teemeistril vaja teha äärmiselt rasket ja täpset tööd.

Taiwani kliima on soe ja niiske, ja seega väga sobilik oolong tee kasvatamiseks. Maailma parimad oolongid arvatakse tulevat just Taiwani kõrgmägedest. Meil on hea meel pakkuda head valikut neist teilegi!

 

Mis on piimane oolong?

Piimane oolong on magusa lõhnaga, kergelt röstitud ja pallikesteks rullitud oolong tee. Seda toodetakse ühte kindlat sorti teepõõsast – Jinxuan’ist, mis kasvab ainult Taiwani kõrgmägedes. Jinxuan teepõõsa lehtedest valmistatud jook on erakordselt maheda kreemja maitsega, mis muudabki antud tee nii ihaldusväärseks. 

Piimane oolong on väga kallis ja armastatud tee, mis kasvab ainult Taiwanil. Olge ettevaatlikud, turul leidub ka selle tee odavaid koopiaid, mille puhul on teelehti kas leotatud piimas või töödeldud keemilise ainega, mis tekitab joogile piimase efekti. Meie garanteerime, et meie piimased oolongid on toodetud ilma lisaaineteta ja pärinevad just Jinxuan põõsast!

 

Miks kasutatakse Taiwanis tee joomisel väikseid teetasse?

Väikeste tassikeste kasutamine on Aasias väga levinud. Sellel on mitu erinevat põhjendust, aga kõige lihtsam on vist seda võtta kokku väljendiga "Less is more". Kui meil on midagi vähe, siis me märkame seda paremini ja hindame seda rohkem, kas pole? Nii võib mõelda ka gong fu teelauas. Väikesest tassist joomine on nagu ilus rituaal, mille käigus on mõnus lõõgastuda. 

 

Miks gong fu kannukomplekt koosneb kahest teekannust?

Taiwanis juuakse teed väga maheda ja õrnana. Selleks, et tee ei muutuks liiga kangeks on oluline õige tõmmise pikkus. Tee tuleb lehtede pealt ära kallata üsna kiiresti. Siinkohal ongi abi lisakannust. Esimeses kannus tehakse tõmmis valmis ja kallatakse seejärel teise kannu välja. Teist kannu kutsutakse mõnikord ka nimega "õiglane kann", kuna seda kasutades saame garanteerida, et kõigile teejoojatele saab tassi kallatud võrdse kangusega tee.